GalantWeb

Sirova stavba / přestavba od Daga

Offline Sir Dag

2001 byla zdecimována...mnou a Pepem během cca 4-5 hodin :D
Pak za dalších cca 40 min, nebyl v autě ani motor s převodovkou, náprava, těhlice a karoserie rozřezána..

Kůži už má Jeník.

Jinak byl vesměs zdravý..škoda ho..ale tak co :D
« Poslední změna: 03.06.2016 - 03:32:13 od Sir Dag »
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue



Offline Sir Dag

tak pánové dotaz..Chtěl jsem si připojit zvonek (je dělaný z motůrku na zadní stěrač ze škodovky). Když jsem ěmřil průchod proudu, tak byl 5,5A (měřeno při připojení na baterku). Připojil jsem tedy na okruh zapalovače v interiéru. Cvaknu vypínač, který mám na zvonek předřazený, a prásk. Pojistka na 15A praskla, až jsem se lek.
Takže dotaz. Je možné, že motůrek při startu má skokový náraz proudu něž se ustálí? Třeba na jednu desetinu sekundy 20A...že pak vylítně pojistka?
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Werewolf66

ano, stejnosmerne motory umej pri roztoceni udelat i 60A :)...ale fakt jen na chvilicku
Dělali jsme tak mnoho, s tak málem, po tak dlouho, že nyní jsme schopni udělat ihnet cokoliv, bez ničeho!


Offline Sir Dag

Tak zde je návod na předělání vypínače pro výstražný trojúhelník.
To, že se mymáčkne z fukarů dodávat nemusím. Poté oddělám kryt (pozor, vypínač se může rozletět a tím možnost postrácet dvě pružinky), pohlídáme si vypínač ať se nám nerozletí. Hezky se dáme kryt + posuv (kde je znak toho trojúhelníka stranou). Uvnitř najdeme bílí plastík, díky kterému to vše spíná. Dobře si zapamatujte jak tam je. No a pak se jen vyndá žárovička a napájí se ledka. Horní kontakt je + a spodní -. Osobně doporučuji použít led o veliksoti 3mm.. Já mám 5mm takže jsem musel do krycího plastu dělat otvor. Pak vznikají problémy s posuvem a člověk si s tím hraje dvě hodky než to chodí jak má..takže 3mm led je ok. Hlavně se snažit ať ta ledka moc nečumí  ven jako mě.. pak vnikají ony komplikace při kompletaci vypínače zpět.
Jinak krytka má docela silný difuzor. Já použil 7cd = 7 000mcd svítivost led. Takže toho se bát nemusíte. Co s etýče odporu tak u mě je ledka stavěná na 3,3V. Běžné led bílého svitu jsou stavěny právě okolo 3,3; 3,4V..takže odpor by měl činit 750 ohm. Ovšem použil jsem 820 jelikož nic jiného nebylo v řadě nejblíže. Takže tam dávam po autě před ledky toto. Svítivost se tím pádem trochu sníží..ale jen trochu..cca na 6 000mcd. Takže je to ok .-)
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
No,dneska jsem si s tím hrál a vyměnil novou žárovku a už to asi předělávat nebudu.
PS. uměl bys tu Led rozblikat podle blikání 4  blinkrů nebo by tam musely být 2 ledky?


Offline Sir Dag

za 1) na dvě led tam není prostor...
za 2) nechápu to rozblikání podle 4 blinkrů..trochu víc lajcky mi to povysvětli..
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Werewolf66

asi kdyz se zapnou vystrazne, aby ten symbol blikal
Dělali jsme tak mnoho, s tak málem, po tak dlouho, že nyní jsme schopni udělat ihnet cokoliv, bez ničeho!



Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Sice na to máme v TP výjimku,ale špatný by to nebylo. :-D


Offline Sir Dag

no my to máme natrvalo podsvetlený s celou pristrojovkou a osvetlením interieru..ladi to s obrysovými světli

Pokud by jsi to chtěl udělat takto..tak by se to muselo řešit natažením signálových kabílků od pravého a levého blinkru do kabiny až k onomu vypínači. Tam by se přívodní dráty do konektoru na podsvit tlačítka utafli a napájeli by se na ně ty signálové (samozřejmě se zenerkou) Ovšm pak by ti ten trojúhelník (jen vypínač) blikal i při samotném blikání jako udání směru jízdy. To jest i při blikání jedné strany.
Aby to blikalo jen při zapnutí všech blikrů (tedy obou stran) to nevím jak...napadá mě nějaká šílená varianta a to na ty signálové napojit relátka, napárovat je, použít integráče na sjednocování atd..to bych musel študovat..vzniknul by modul jak prase a z něho by šli dva drátky které by se napájely na ty dva utaflé..

Teď mě ovšem napadá, že když vypínač vyndáš, tak blinkry nefungují. Je průchozí. Ovšem když dáš blinkr přes páčku, jede jen jedna strana a když zmáčkneš vypínač, jedou obě. Takže je průchozí ovšem má tam dvou plošný pojezd. Takže kdyby se našel drátek který je na tom spínači, ten se proklemoval na ten utaflý tak by to šlo...ale to je opravdu velká teorie, protože nevím co kde na tom vypínači vede a kam to vede...ty dráty mohou vést na nějaká relátka které způsobují to, že blinkr bliká a nesvítí trvale.

Takže za mě....aktuálně nevím jak toho docílit a ani mi neni známa kompletni eketrika vypínače (co a kam jaký drát vede). Tudíž neumím řešit a ani navrhnout řešení.
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Nic se neděje,já myslel,jestli by to nešlo jen přepojit někde ve spínači přes obyč diodu,spínač jsem za chodu neproměřoval,tak sám nevím,co se v něm dá napíchnout,zapomeň na to. :-D


Offline Sir Dag

mno..rozvody úspěšně za námi..

Aneb..Pepe servis place :D
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206

Offline Pepe

A tos tam nebyl . :mellow:
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Sir Dag

Tak proběhla klasická výměna kabinového filtru a také dezinfekce potrubí.

Mno a, aby toho nebylo málo..tak micí dostala nové ušiska :)
Ps: tady se pracuje mnohdy i přes noc.
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue



Offline Sir Dag

použil jsem dvoje.. první byl FRA-BER a druhý byl SONAX, filtr Blue Print s temi vetsimi rozmery.
Co se týče ušisek, tak jsou to elektricky sklopná zrcadla. A také jsou nově pod lakem..mám z toho radost a micí taky :)
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Fajn,zkus vymyslet,aby se uměla sklopit při vytáhnutí klíčku,mě by se to líbilo a nevim,k čemu je ta mezipoloha u sklápění zrcátek.