GalantWeb

Na zasílání obrázků při chatování

Macko · 1101 · 285589

Offline Venda_K

Jde použít, nebo pohledat jinou značku?
Někde jsem viděl pouze vnitřní brzdový válec za 700 nebo 800 stovek. Až budu doma podívám se.
Mitsubishi Galant sedan 2,0L 100kW rv. 99 (GLS)     Motor 4G63 SOHC MPI     VIN: JMBSNEA2AXZ001031


Offline mAty723

  • Full Member
  • ***
    • Příspěvků: 61
Co je v druhovýrobě osvědčená značka ?

Takže třeba ramena - Lemförder vs Febi, tlumiče Sachs vs Monroe, vzduchové filtry K&N vs Valeo, spojky Sachs vs Aisin atd atd... Nebo známá "značka" Starline. Tam rozdíl není? Podle mě je a znatelnej  -_-

Za mě pořád platí, pro brzdy (brzdový válec+posilovač) Bosch, TRW > A.B.S.


Offline Pepe

 Když spojku - tak Exedy ....a do spojkového nebo brzdového válce repasní sadu . Nepsal jsem nic o Starline .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Pepe

tady je to pro obrazovou dokumentaci při chatu  :-D
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Kouba96

Pepe a Concorde, pro lepší představu. Níže je motor z boku. Od kliky na levo je kladka a napravo taky. To jsou teda napínací? Jak fungují? 


Offline Pepe

 Uprostřed kladky je matice A, kterou musíš povolit aby následně mohla klouzat po vodící lyžině - její pohyb závisí na tom , kterým směrem točíš napínacím šroubem -B . To je ten dlouhý šroub v napínací lyžině .
« Poslední změna: 24.03.2019 - 12:26:15 od Pepe »
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Kouba96

Uprostřed kladky je matice A, kterou musíš povolit aby následně mohla klouzat po vodící lyžině - její pohyb závisí na tom , kterým směrem točíš napínacím šroubem -B . To je ten dlouhý šroub v napínací lyžině .
Moc pěkný, diky Pepe  :mellow:


Offline danmickaa

Pro Freematch


Offline Kačenka

https://youtu.be/keoVENYhyYY  ](-:

To jsem netušila, že tu jsou dva diagnostický konektory...


Offline Pepe

 Konektory jsou 2 - OBD a ten druhý má 2 dráty pro flešování ECU motoru a pro ETACS ecu
« Poslední změna: 03.04.2019 - 19:34:40 od Pepe »
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001



Offline danmickaa

To: Freematch



Offline Kouba96

https://www.mobile.de/cz/Osobní-vůz/Mitsubishi-Galant-2500-VR4-Twinturbo/vhc:car,pgn:3,pgs:10,srt:price,sro:desc,ms1:17700_10_/pg:vipcar/277681210.html



Offline Venda_K

Čau kluci. Trošku mi zlobí volnoběh a hodlám se pustit do jeho seřízení. Jen potřebuji vědět pár detailů. Protože jsem si přečetl návod na seřízení volnoběhu zde v článcích. Tak zhruba vím o co jde, jen si chci vyjasnit pár věcí. Vím že mám propojit v konektoru OBDII piny 1 a 4 jako když vyblikávám chyby z řídicích jednotek, ale už si nejsem jistý tím uzemněním hnědého drátu v prostoru motoru. Stačí tedy když propojím hnědý drát s karoserií a poté mohu nastartovat a ISC zůstane ve výchozí poloze a nebude mi korigovat volnoběh? A mohu vůbec nastartovat když mám v OBDII propojeny piny 1 a 4? Neodpálím tím něco? A ten konektor v prostoru motoru je tento? Viz. přiložené fotky.
« Poslední změna: 11.05.2019 - 14:57:54 od Venda_K »
Mitsubishi Galant sedan 2,0L 100kW rv. 99 (GLS)     Motor 4G63 SOHC MPI     VIN: JMBSNEA2AXZ001031


Offline Pepe

 Návod byl sepsán pro předchozí typ motoru - ročníky 92-96 a tak si nejsem jist postupem uzemnění . Terminál , který držíš v ruce , je pro zkoušku čerpadla - jeho propojením spustíš čerpadlo paliva . Jestliže otáčky motoru pulsují , zaměřil bych se na obtok klapky - prostor pod klapkou samotnou uzavírá a otvírá krokový motor - vyčisti tento prostor  a třeba i celou klapku ale snímač neposouvej .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Venda_K

Tak to jsem v prdeli, protože jsem klapku vyčistil a měl jsem zvýšený volnoběh. Abych ho neměl pořád kolem 1100 o/min (a to jsem stál na místě a nepoužíval jsem klimu, točil volantem, nebo dojížděl na křižovatku).Takže jsem to vyřešil tak, že jsem hnul s TPS senzorem do prava (ve směru hodinových ručiček), abych snížil volnoběh (když koukáš do motoru a jsi čelem k motoru proti směru jízdy). Podařilo se. Do nedávna to jezdilo v pohodě, jen jsem měl horší starty. Nastartoval jsem vždy až na podruhé. Jezdit se s tím dalo a volnoběh při dojezdu na křižovatku byl vždy vyšší a to i v případě, že jsem měl vyřazeno a zapnutou klimatizaci. Tak hold multimeter, workshop manual a měřit volty 400 až 1000mV, odpor 3,5k až 6,5kOhmu. Měrku 0,45 mezi dorazový šroub a doraz škrtící klapky, aby jsem nastavil spínač, který říká řídicí jednotce kdy jedu na volnoběh. Hold za blbosti se platí. Třeba přijdu na to, jak seštelovat volnoběh bez použití MUT-II  :D
Mitsubishi Galant sedan 2,0L 100kW rv. 99 (GLS)     Motor 4G63 SOHC MPI     VIN: JMBSNEA2AXZ001031


Offline Pepe

 V originálním nastavení je to tak , že pokud je auto v pohybu-dojezd ke křižovatce na neutrál- jsou otáčky kolem 1000 a pak teprve když auto stojí , klesnou na 750 -800 u dvou litru a 550-650 u dvaapůl litru . Než hýbat snímačem nebo klapkou na TPS šroubu , tak jako první bych použil zazátkovaný šroub volnoběhu , kterým se otvírá -zavírá průtok vzduchu bypassem
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Venda_K

V originálním nastavení je to tak , že pokud je auto v pohybu-dojezd ke křižovatce na neutrál- jsou otáčky kolem 1000 a pak teprve když auto stojí , klesnou na 750 -800 u dvou litru a 550-650 u dvaapůl litru . Než hýbat snímačem nebo klapkou na TPS šroubu , tak jako první bych použil zazátkovaný šroub volnoběhu , kterým se otvírá -zavírá průtok vzduchu bypassem
Se šroubem volnoběhu hodlám hýbat, až znovu nastavím TPS senzor. Na doraz škrticí klapky jsem nešahal. Krom toho TPS senzoru jsem na nic jiného nešahal. Takže když TPS nastavím zpět podle příručky a naměřím správně volty a odpory. Měl bych být v pořádku. Dám vědět jak jsem dopadl.
Mitsubishi Galant sedan 2,0L 100kW rv. 99 (GLS)     Motor 4G63 SOHC MPI     VIN: JMBSNEA2AXZ001031


Offline Venda_K

Tak jsem to právě nastavil. Uvidíme jestli to bude fungovat tak jak má. Propojil jsem piny 1 s 4 => uvedení jednotky do stavu vyblikání kódů. Sundal konektor z TPS senzoru a podle návodu jsem měřil odpory. Osadil měrku a nastavil spínač volnoběhu. Projel se, ale i tak se mi to nezdálo. Takže jsem teď odpojil mínus od baterie. Klíček dal do polohy před startem a znovu připojil mínus. Zarachtal servo motorek u škrticí klapky a zítra ráno uvidím co bude po příjezdu na parkoviště.
Mitsubishi Galant sedan 2,0L 100kW rv. 99 (GLS)     Motor 4G63 SOHC MPI     VIN: JMBSNEA2AXZ001031