GalantWeb

Na zasílání obrázků při chatování

Macko · 1101 · 286433

Offline Venda_K

Čau klucí, tak tady je zase kousek práce. :)
Mitsubishi Galant sedan 2,0L 100kW rv. 99 (GLS)     Motor 4G63 SOHC MPI     VIN: JMBSNEA2AXZ001031


Offline Venda_K

A zbytek :)
Mitsubishi Galant sedan 2,0L 100kW rv. 99 (GLS)     Motor 4G63 SOHC MPI     VIN: JMBSNEA2AXZ001031


Offline Venda_K

Tak a teď mi ještě řekněte jestli je dobrý nápad vyndat zadní nápravu a udělat ji pořádně. Mám totiž strach z toho aby mi pak auto nejezdilo mimo osu nebo v zimě nesmyčkovalo. Dá se po vyndání vyřešit geometrie? Co všechno tato myšlenka obnáší? Atd. Děkuji za rady.
Mitsubishi Galant sedan 2,0L 100kW rv. 99 (GLS)     Motor 4G63 SOHC MPI     VIN: JMBSNEA2AXZ001031


Offline Pepe

 Sundat a renovovat ji můžeš , jen po výměně dvou ramen ,které jsou na excentrických šroubech nutno zajet na geometrii . Jsou to ramena zakončená kulovým čepem do těhlice .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Už se to řeší i jinde


Offline Venda_K

Už se to řeší i jinde

Proč se to řeší? Vyžadují je na tech. kontrole? S tím by jsem mohl pomoci. Na svého mazlíčka jsem si je nechal v práci vyříznout z 2,5 či 3mm plechu a na zadní nápravě jsem je už osadil. Vše jsem si sám nakreslil a pracovníku u laseru jen přinesl na Flash disku. Pak už to bylo jen Jáchyme hoď to do stroje. Jen nevím co by za to chtěl, kdyby toho bylo větší množství. Řekněme 300 až 500 Kč sada na celé auto?
Mitsubishi Galant sedan 2,0L 100kW rv. 99 (GLS)     Motor 4G63 SOHC MPI     VIN: JMBSNEA2AXZ001031



Offline Venda_K

Nedal bys sem výkres?
Aby jsi se podíval jak to vypadá? Nebo to myslíš jinak?
Mitsubishi Galant sedan 2,0L 100kW rv. 99 (GLS)     Motor 4G63 SOHC MPI     VIN: JMBSNEA2AXZ001031


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206

Offline Venda_K

Aby jsme si to podle šablony taky mohli nechat vyrobit.
Dneska už se nestíhám po tom souboru podívat. Zítra jdu na ranní. Zkusím se ti podívat v neděli. Jinak jsem si ten soubor vyrobil tak, že jsem ty staré štíty sundal, slepil dvě A4 k sobě, tužkou jsem obrys štítu přenesl na ty slepené A4, a pak za pomoci skeneru na formát A4 naskenoval jednu A4, a pak druhou A4. Vznikli mi v PC dva JPEG soubory. Ty jsem přenesl do AutoCedu a dal si je pěkně vedle sebe a za pomoci funkce Spline jsem obtáhl obrazec. Uložil jsem si ho jako DWG i jako DXF a poté přes program přímo pro laser. Otevřel DXF a převedl na GEO. Dal na flešku a zašel za chlapama na laser. 100% mám vyzkoušený zadní kryty. Přední mám vyříznuté, ale nemám packy naohybané. Letos se na to už snad dostanu.
« Poslední změna: 29.04.2018 - 02:28:40 od Venda_K »
Mitsubishi Galant sedan 2,0L 100kW rv. 99 (GLS)     Motor 4G63 SOHC MPI     VIN: JMBSNEA2AXZ001031


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
OK,tak až budeš mít čas.Já těm programům nerozumím.


Offline Bayern

"Zdravim,
riesit tu uz niekto homokyneticky klb na galanta? Vraj sa da zohnat len origo diel mitsubishi za 200€ tak sa chcem spytat na lacnejsiu alternativu. Vyskocil mi spodny cap a odtrhlo klb."

jeden chudák z mitsubishi klubu na facebooku  :mad: 


Offline Kouba96

Viděl jsem  -_- odkázal jsem ho na Daga, tak se třeba ozve ..
S tou cenou má pravdu, když jsem hledal homokloub (ale vnitřní) tak cenovka necelých 4000,-


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Vyskočený kloub snad nevadí,to už nejde zpět dovnitř?Teď se mi to stalo na Fokusu,když jsem vyndaval čep ramena.Kloub jsem zastrčil a jezdí to dál.Možná to chápu blbě?


Offline Bayern

Já tomu nerozumím vůbec, dole jsou dvě spodní ramena, jedno ohle a druhe rovne... ktery cep jako vyskocil ? S kama ? Sak nahore matka  :-D jedině že by praskl


Offline Sir Dag

čep nemůže z tehlice ven..protože ho drží matka..jak píšeš..takže čep zůstane v těhlici..ale zbytek ramena spadne na zem..
A z drtivé většiny to je to rovné..to je hodně namáhané.
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Kačenka

Nevím, zda je to stejný případ, ale nám se kdysi u 2.0L stalo toto:


Offline Venda_K

čep nemůže z tehlice ven..protože ho drží matka..jak píšeš..takže čep zůstane v těhlici..ale zbytek ramena spadne na zem..
A z drtivé většiny to je to rovné..to je hodně namáhané.
Tohle musím potvrdit. Protože se mě to osobně stalo. Naštěstí to bylo u mamčinýho starého Galanta a těsně před tím následovalo při každém zatočení (cca 15° na volantu) vrzání, které se šířilo vozem. Už jen podle toho zvuku odkud šel se dalo předpovědět že s levým předním kolem je něco v nepořádku. To pro mě byla předzvěst něčemu špatnému. Tak jsem naštěstí snížil rychlost na 50km/h a za cca 50m po snížení rychlosti mi z ničeho nic vyskočilo přední levé rovné rameno směrem dolů k vozovce. Kloub zůstal v těhlici, rameno úplně jinde a kolo vytočené úplně doleva o 90 či více stupňů a opřené pěkně o levý podběh a když se tohle stalo. Začalo auto ihned táhnout doleva. Zabrzdil jsem na 3 až 5 metrech, ale už na téhle vzdálenosti jsem byl uprostřed vozovky. Ještě že se to stalo mě při 50km/h než mamče při 90km/h. Naštěstí to byla silnička, kterou si lidé jen zkracovali cestu mezi vesnicemi a ke všemu jen ti, kteří tuto cestu znají. Naštěstí poloosa zůstala v pořádku. Brácha s taťuldou mě vysvobodily. Přivezli jen starší rameno na kterém se pak dojelo domu.
Mitsubishi Galant sedan 2,0L 100kW rv. 99 (GLS)     Motor 4G63 SOHC MPI     VIN: JMBSNEA2AXZ001031


Offline Venda_K

Nevím, zda je to stejný případ, ale nám se kdysi u 2.0L stalo toto:
To je přesně ono Kačenko :)
Mitsubishi Galant sedan 2,0L 100kW rv. 99 (GLS)     Motor 4G63 SOHC MPI     VIN: JMBSNEA2AXZ001031


Offline Bayern

no vidím ale že tohle je docela častý problém tohoto vozu, já tam mám ty ramena nové, a i přes to mám z tohoto strach.... vždyť je to na zabití  :angry: nezbývá než to pokropit svěcenou vodou a dát se na modlení  :angry: