GalantWeb

Na zasílání obrázků při chatování

Macko · 1101 · 285535

Offline Venda_K

Tady mám poslední foto z dneška. Co je bílé je natřené.
« Poslední změna: 08.09.2018 - 22:54:14 od Venda_K »
Mitsubishi Galant sedan 2,0L 100kW rv. 99 (GLS)     Motor 4G63 SOHC MPI     VIN: JMBSNEA2AXZ001031


Offline Venda_K

Tak tady je pár fotek vzduchového filtru K&N. No vypadá celkem dobře. Rozhodně lépe než na fotkách z internetu. Jen nevím co tím gestem myslel prodejce. Viz. poslední fotka.  :laugh: :D :-D :angel:
Mitsubishi Galant sedan 2,0L 100kW rv. 99 (GLS)     Motor 4G63 SOHC MPI     VIN: JMBSNEA2AXZ001031


Offline Pepe

Máš olej a šampon?  Jaksi jsem  nezaznenal.... Bez olejového filtru nepoužívat
.
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Venda_K

Máš olej a šampon?  Jaksi jsem  nezaznenal.... Bez olejového filtru nepoužívat
.
No hele Pepe, psali že je od výroby impregnován a když jsem jej rozbaloval tak byl zabalen v igelitu který jsem musel roztrhnout. A ten silikon kolem dokola vzduchového filtru je dost mastný. Takže předpokládám že už je impregnovaný. Jinak jsem si ještě koupil čistící sadu. Viz. první fotka krabice úplně vlevo. Takže já jsem do budoucna připraven. Nebo mi něco ušlo?
Mitsubishi Galant sedan 2,0L 100kW rv. 99 (GLS)     Motor 4G63 SOHC MPI     VIN: JMBSNEA2AXZ001031


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206

Offline Pepe

Vše O. K. Ta sada mi ušla 😜
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Venda_K

Tak jo kamarádi. Vylezl jsem ven. Odpojil jsem lambda sondu od svorkovnice. Čtyři vodiče. Z leva do prava. Modrý, bílý a dva černé. Předpokládám že modrý je + a bílý -. No a ty dva černé předpokládám jsou na ohřev topné spirály v lambda sondě. Měřil jsem černé vodiče na odpor a asi je vyhřívání v pytli. Měřil jsem před zahřátým motorem a po ohřátí motoru na provozní teplotu. Naměřená hodnota se nezměnila. Viz. fotky. Jestli mám multimetr nastaven správně a údaje čtu dobře. Tak mi odpor vychází na 16 ohmů. Správně? Prý by se měl odpor pohybovat mezi 20 až 1000 ohmy. Taky správně? Pokud mám vše správně. Měl by jsem koupit novou? Měřil jsem tu regulační před katalizátorem. Tu diagnostickou změřím až na rampě.
« Poslední změna: 15.09.2018 - 17:08:30 od Venda_K »
Mitsubishi Galant sedan 2,0L 100kW rv. 99 (GLS)     Motor 4G63 SOHC MPI     VIN: JMBSNEA2AXZ001031



Offline Venda_K

Tak jsem ji našel. Snad to bude pouze tím.
Mitsubishi Galant sedan 2,0L 100kW rv. 99 (GLS)     Motor 4G63 SOHC MPI     VIN: JMBSNEA2AXZ001031


Offline Venda_K

Takže mám 2 teorie.

I) Než jsem si zkratoval pojistku motoru, tak jsem měřil lambdu. Multimetr nastaven na x10ohmů a napětí na 2,5V. Na volnoběh 18ohmů, ale napětí nic a check engine nesvítil. Jediné co se u napětí dělo, tak se rafička analogového multimetru zvedla nepatrně. Sotva to bylo vidět. Asi z té ,,0" na půl toho dílku (V.mA) a až poté jsem zkratoval pojistku motoru. Samozřejmě. Vyměnil jsem pojistku nastartoval a byl si projet kolečko. Podle google maps asi 6,4km a 11 minut a check engine nevysvitl. Takže jsem si myslel že jsem nic neponičil. Jediné co se stalo tak si ABS mnou vyvolanou jiskru uložilo jako poruchy na třech kolech ze čtyř, ale kontrolka ABS na palubovce nesvítí, jen při vyblikávání chyb, jednotka ABS vyblikává chyby, protože tu jiskru (přepětí) co jsem udělal si jednotka ABS uložila jako chybu ve snímačích ABS (třech) a před chvilkou jsem brzdil na štěrku a klepe mi do pedálu. Přední kola určitě. Zadek asi taky něco dělá.

No a teď ta druhá teorie.

II) Nedalo mi, a po tom co jsem udělal jiskru jsem jel na rampu a chtěl jsem vyzkoušel lambdu venku a ještě jsem si chtěl na svodech odvrtat a nahradit jeden ze tří svorníků co drží koleno které stáčí výfuk pod motor a vede ho do zadní části vozu. Což se povedlo. Vyndal jsem si celý přední díl výfuku s regulační lambdou a katalyzátorem. Lambdu jsem vytočil a uviděl jsem něco bílého, jakoby starý drolící se cín. No očistil jsem ji a přinesl si svíčku kterou jsem zapálil a umístil pod lambdu. Poté jsem proměřil odpor a napětí. Odpor se zase pohyboval kolem 18ohmů a napětí se zase jen tak cuklo na multimetru. Tak jsem odstranil zbytek bůh ví čeho z té lambdy. Na závit dal trochu oleje a osadil do výfuku. Osadil výfuk na auto, přitáhl těsnění, vyrobil těsnění a jel se projet. Za 8,8km a 12min (podle google maps) mi vysvitla kontrolka check engine po ujetí pouhých 1,4km za 2 až 4 minuty jízdy. Takže hned po příjezdu domů jsem nechal motor běžet a proměřil jsem lambdu. Odpor byl zase kolem 18ohmů, ale napětí už se dalo změřit. Pohybovalo se kolem 0,5V a kleslo mi až na 0,1V. Nevěřím že by se lambda zničeho nic spravila, asi to bude po odstranění toho bůh ví čeho z lambdy, že mi najednou multimetr ukazuje hodnoty.

adI) Buď si za to můžu sám, po tom co jsem zkratoval ECU motoru a tím odpálil signální vedení k lambdě v ECU. Takže ECU lambdu prostě nevidí.

adII) Nebo jak byla lambda spájena / propojena mezi vnitřním a vnějším obalem / pláštěm, tak ji ECU nevidělo, ale zároveň ECU neházelo žádnou chybu. Jezdím s tím autem 5 let a za tu dobu mi nevysvitl check engine ani jednou, ale až po tom odstranění toho bílého bůh ví čeho a najednou check engine a chyba po vyblikání odkazuje na front oxygen sensor? To náhoda asi nebude.

P.S.: Ještě by to mohlo být kontakty v patici u lambdy do kterých jsem strkal naohybaný svářecí drát průměru 1mm, aby jsem ji proměřil. Takže jsem mohl kontakty pomocí svářecího drátu vyhnout a nemusí přenášet napětí s odporem do řídicí jednotky.

Tak a co bude pravděpodobnější kucí?

Viz. pár fotek.
« Poslední změna: 17.09.2018 - 18:07:20 od Venda_K »
Mitsubishi Galant sedan 2,0L 100kW rv. 99 (GLS)     Motor 4G63 SOHC MPI     VIN: JMBSNEA2AXZ001031


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206

Offline Venda_K

Dneska ne. Od středy ho radši odstavím a v pátek se do toho pustím. Jediné co jsem dnes zkoušel bylo měření lambdy po příjezdu domu. Odpor při 1500rpm byl 25ohmů a napětí na lambdě bylo kolem 0,25V. A při samotném volnoběhu +/- 750rpm napětí kleslo na 0,1V .
Mitsubishi Galant sedan 2,0L 100kW rv. 99 (GLS)     Motor 4G63 SOHC MPI     VIN: JMBSNEA2AXZ001031


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206

Offline Venda_K

Uvidíme, zkusím ještě porovnat kontakty ve svorkovnici u lambdy. Je možné že jsem je zohybal tím svářecím drátem a nedotýkají se správně konektorů v patici pro ŘJ.
Mitsubishi Galant sedan 2,0L 100kW rv. 99 (GLS)     Motor 4G63 SOHC MPI     VIN: JMBSNEA2AXZ001031


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
To poznáš ohmetrem,když propíchneš hrotem bužírky kabelů.No,je to čuňárna,no.


Offline Venda_K

Dneska něco vymyslím na 3D tiskárně. Nějakou propojku s odhalenými vodiči, které plast bude držet od sebe, aby nedošlo k jejich propojení, ale zároveň se k nim dalo dostat měřícími kolíky z multimetru, a pak to pořádně proměřím.
Mitsubishi Galant sedan 2,0L 100kW rv. 99 (GLS)     Motor 4G63 SOHC MPI     VIN: JMBSNEA2AXZ001031


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206

Offline Venda_K

Robe nevím co to je. Přes elektriku a měření jsem nováček. Ale vraťme se zpět k mé problematice. Chyba 11 neznamená jen lambda sondu, může znamenat podle servisního manuálu i škrtící klapku. Jak to? Řídil jsem se podle sekce ,,Motor a emisní kontrola". Tam je chyba braná pro vozy s tempomatem, ale když následuješ odkazy na jednotlivé stránky. Tak se dostaneš ke škrtící klapce u vozu bez tempomatu (řídíš se podle toho co máš za vůz s výbavou). Tak jsem se pustil do díla a určitě bude něco špatně. Sání je plné asi oleje? Viz. fotky. Škrtící klapku vyčistím, ale do jejího seštelování se mi nechce. Mám z toho trochu vítr. Třeba to nebude ani potřeba. Jen ji vyčistím, osadím zpět a projedu se. Jen nevím čím vyčistit váhu vzduchu. Mám tu technický líh a tangit. Co pro váhu bude lepší?  :evil:
Mitsubishi Galant sedan 2,0L 100kW rv. 99 (GLS)     Motor 4G63 SOHC MPI     VIN: JMBSNEA2AXZ001031


Offline Venda_K

Zbytek :) Z pracovního manuálu a k tomu nějaké to foto z rozebírání.
« Poslední změna: 18.09.2018 - 19:27:04 od Venda_K »
Mitsubishi Galant sedan 2,0L 100kW rv. 99 (GLS)     Motor 4G63 SOHC MPI     VIN: JMBSNEA2AXZ001031