GalantWeb

Chvění motoru

Offline danmickaa

Čau. Při jízdě na benzín se mi chvěje motor, při jízdě na LPG ne. Když stojím na místě, tak auto sebou škube a při jízdě mě vibruje volant.. za studena mi vibruje už kolem 60km/h a když je ohřátej, tak to začíná někde kolem 110. Může to bejt čerpadlo, nebo vstřiky, nebo obojí, nebo ještě něco jinýho? Díky


Offline danmickaa

Jo a ještě za studena když se rozjíždím a sešlápnu plyn, tak nejdřív nejde za plynem a pak najednou vypálí.


Offline Pepe

 Vibrace motoru nelze spojovat s vibracemi motoru . Geometrie , pneumatiky , to jsou závady kolem vibrací volantu . Špatný chod motoru na benzín - filtr paliva , vstřiky na liště - demontovat a nechat vyčistit na ASNU . Též by to chtělo zkontrolovat homoklouby u převodovky - teda vnitřní  .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline danmickaa

Na geometrii jsem byl, kola jsem nechal srovnat a vyvážit... Jenže to na LPG nevibruje, takže mám za to, že je to něco s benzínem. Jinak ty vnitřní klouby by házely s volantem jenom při přidání plynu, nebo ne?


Offline Drak

jestli jezdíž převážně jen na plyn, tak můžeš mít rez v nádrži a ta ti ucpe po cestě filtr, vstřiky případně i čerpadlo. Chce to natankovat lepší benzín, ze kterého po dvou měsících není voda :)
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Pepe

" Jinak ty vnitřní klouby by házely s volantem jenom při přidání plynu, nebo ne?"  Jen při jízdě , když jsou kola v záběru .  :undecided:   Řízení a motor nejsou na sobě závislé elementy .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline danmickaa

No jasně, takhle jsem to myslel... Na minulým autě jsem je kvůli tomu měnil


Offline Aurvang

Ahoj všem.
O víkendu jsem měnil přední uložení motoru. Důvodem bylo, že motor vibroval s celým autem. Starý kus byl na dva díly, tak jsem ho vyhodil. Auto se po výměně krásně uklidnilo.
Po 100 km, se mi zdá, že to dělá znova a vypadá to, že je přední uložení opět na kusy, Nevím to jistě, zatím jsem se v tom nehrabal. V klidovém režimu mám dojem, že motor je níž než by měl.. Může za to zbytek uložení, silentbloků? Zadní jsem neměnil, mám tam nad tím LPG, tak se mi nechtělo, chyba?
Díky :)


Offline Pepe

Spíše bych hledal důvod vibrací.
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Sir Dag

Ono, když je jeden silenblok poškozený a motor škube. Tak se dost častostává, že brzy odchází jiný další silenblok. Nebo ho to jenom poškodí a po nějakém čase se roztrhá též. Chce to zkontrolovat vždy všechny čtyři.
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Aurvang


Offline Pepe

 Co bys chtěl po studeném motoru , který běží na obtok klapky přes krokový motor a ta pak otevřeš celý průřez klapky . Na studený motor na plný plyn jezdí jen  ](-: ](-: ](-:
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline danmickaa

Na volnoběh se mi nepravidelně chvěje motor, ale jakmile přidám plyn, tak to zmizí... Čím to může bejt? Svíčky mám nový, rozdělovač je vyčištěnej... Každopádně mi to dělalo před výměnou motoru taky...


Offline Aurvang

Ahoj,
Měl jsem stejný problém - byly to pohryzané (ne překousané) kabely ke svíčkám od kun. Na první pohled to není moc vidět. A také jsem měl v prdeli přední uložení motoru.


Offline danmickaa

Kabely jsem měnil spolu se svíčkama, těma to není. No a uložení je nejspíš taky dobrý, protože to by mi v servisu řekli, kdyby byl nějakej silentblok potrhanej. Napadlo mě palivový čerpadlo.


Offline Pepe

Spíš než čerpadlo bych se podíval na palivový filtr a vstřiky , ale to už jsme jednou probírali . 8)
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline danmickaa

Filtr jsem měnil, vstřiky jsou tam z novýho motoru a dělá to úplně to samý co předtím.. Možná ty starý nechám vyčistit.. No a nemůže to dělat vadná lambda sonda?


Offline Pepe

Vadná lambda by rozsvítila kontrolku motoru .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline danmickaa

Jo, ta mi svítí.. Někdy sama zhasne, pak se zas rozsvítí... Jen jsem chtěl vědět, jestli to ta lambda může dělat


Offline Sir Dag

mozna placnu nejakou kravinu. Co treba nejaka rolna, unaveny napinak, ci klimakompresor, ze by to prenaselo nejake vibrace...
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue