GalantWeb

Jeep

Offline Zdoter

 Tohle vlakno bude hlavne asi pro kenryho,ale treba se nekdo chyti. Zajimalo by me jake kdo mate zkusenosti s Jeepkou. Konkretne : Jsem myslivec a tak casto jezdim ruzne po lese,polnich cestach,atd. a tak pokukuji po ruznych terenacich. Nechci nic maleho,spis vetsi (preci se nebudu nekde mackat),ale potreboval bych,aby se s tim pohodlne dalo jezdit i na silnicich a Jeepka se mi prave docela libi. Budu rad za ruzne poznamky,pripominky atd.Idealne samozrejme osobni zkusenosti  :D
PS: Galant je supr auto ale docela ho nekdy lituju :D
Mitsubishi galant kombi 98 2.0 100kw
Bumba mi to LPG


michal95

  • Host
No Toyota taky není k zahození, třeba T. land cruiser 100 nebo Hilux.


michal95

  • Host
http://sauto.cz/detail-inzeratu/osobni/toyota/land-cruiser/9286714
Krasavec , motor který zvládne i 2 mil. kilometru a spotřeba kolem 10-11 L.


Offline Drak

mám jen zkušenosti ze služebního Sorenta. Vnitřek tvrdý plasty ale v zavyslosti na pneumatikách vyjede a sjede vše, kam se dostane. Jen spotřeba nafty na silnici je nad 12 litry a při odepnutým předním náhonu rado do zatáček driftuje, takže opatrně s plynem :)
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline morfes

Zkus se poohlídnout po Nisssan Pathfinder. Je to neskutečný pracant v terénu a doslova za hubičku. To auto kleslo o mega za 4 roky, neskutečné...

do 90km/h se dá jezdit za 8-9. Dálnice se pohybuje kolem 10 (automat), což je slušný na to jaká je to krabice a kráva těžká. Asi bych se vyhnul automatu a hlavně aby to mělo co nejmíň elektroniky (tzn. zapomeň na elektrický křesla - sada nových motorků je za 10klacků a to se fakt nevyplatí, protože jeden se prostě nedá vyměnit). Jinak normální údržba a fakt to vydrží. V terénu tě ve štychu nenechá a to ani na zasněženým poli (jejej jak blbneme každou zimu!) o brodění zaplavenou vesnící ani nemluvím...uzávěrka na obou nápravách, redukce, chybí pouze mezinápravová uzávěrka diferáku (pak by to bylo teprve peklo v terénu)!
Je to 2,5l čtyřválec, tak je trochu hlučný, ale je svižnej. Vevnitř je to klasický auto pracantský - měkčený plasty tak v poměru 30/70 vůči tvrdým plastům. Po sklopení zadních sedaček je rovná plocha víc jak 2 metry, takže je to dobrý i na přenocování. Hnaná zadní náprava, takže o zábavu je taky postaráno :)
Mitsubishi Galant 2.5 V6 24V - r.v. 2000, 120kW, Poděbrady - Střední Čechy


Offline BlackJack

Záleží, do jakého terénu chceš jezdit.

V práci si jeden pořídil VW Sharan 4x4 1.9TDi právě jako druhé auto do lesa (taky myslivec) a velice si to pochvaluje. Vyškrábe se poměrně kdekoliv a po silnici jezdí za 7l nafty. Uvnitř vozí velkou vanu na zvěřinu a dle mého názoru je uvnitř po vydělání sedaček ohromný prostor.

Není to sice offroad, ale prý se to v lese využije. Cena není taky obrovská.
Mitsubishi Galant - 2.0 (100kW) - 4G63


Offline Zdoter

Nazval bych to tak strednim terenem. Lesni cesty s vyjetyma kolejema,bahno,polni cesty,atd. Zas zadny hardcore teren u nas neni. Jinak dekuji vsem za napady a pripominky. U me to stejne bude aktualni az tak pristi rok,ale aspon si udelam prehled na co by se mi vyplatilo se zamerit.
A morfes ten nissan je hodne slusny.
Mitsubishi galant kombi 98 2.0 100kw
Bumba mi to LPG


Offline Jindřišák

Asi si tu pár lidí poklepe na čelo, sám bych korejce nechtěl.. ale.. kamoš má jedničkový santa-fe ve 4x4, před 2 lety ho koupil za 160tis., jezdí s ním denně po všech čertech, i do zahraničí, vykonu to má dostatek, spotřeba 8/100, pohodlný a velký auto, měnil jen destičky, čep řízení a spojku, ta byla teda brutální a v origo servisu vyšla na 50 tisíc.. Pokud bys hledal něco za málo lováků, tak nějakej zachovalejší kousek by nebyl marnej.
Mitsubishi Galant 1994 1.8 GLSi 85kW - Prodáno :'(
Volkswagen Vento GLX 96 1.9TDi 66kW/chip/na podvozku VR6
Budeme spolu, dokud nás STK nerozdělí.


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
No dlouho (pár dní) sem tu nebyl tak sorry ...
Hele té jednoduchý ...
Pracovní auto :defender pokud vyloženě do lesa a polní cesty....
Pokud nechceš korejce docela tě i chápu seděl sem asi v 6ti autech a ty plasty na to nadává každej...já volil jeep páč je celej v kuži i mezi plastama jsou nějaký henten oný kožený vycpávky právě proti vrzání... a taková santana.. te peklo na kolech ale dost se podobá defenderu...co se spotřeby týká tak jezdím dlouhodobě za 10,1 na a není to tak dlouho co sem s tím táhnul 2t dřeva.. a byl sem na 14l...
jde o to jestli Ti jde vyloženě o práci a nebo i sem tam někam na návštěvu ale touran a nebo touareg cayene atd to opravdu do lesa není... (vlastní skušenost)...
určitě si ale nakupuj benzín ... jsou to těžký auta...a v8 má sice krásnej zvuk... ale jen do té doby dokud něřešíš benzín...volil bych diesel a obsah kolem 2,5 až 3,5 litru pokud možno s uzávěrkou...a když už jeepa ... tak v žádným případě 3,1 (bavíme se pořád o naftovým) páč se těmhle italum nepovedly a praskaj jim hlavy ... a další věc do roku 2003 špatný lamely v diferákách...nevím každej má na to svuj názor.... když se lidí zaptáš na nisany tak říkaj že je drahej servis a špatně se sháněj díly...mě se jeden čas líbila miška L200 ale po zkušenostech na testovací jízdě sem se opravdu hodně těšil zpátky na pohodlí a kultivovanost jeepa...na druhou stranu takovej nisan patrol 4,2 trochu nazvedlej je parádička ale jezdíš kolem 15l....všechno má svoje....já sem spokojenej i s náhradníma dílama ... seženu na jeepa cokoliv a za pár kaček....tak výbírej  myslím že máš z čeho ... a kdyby cokoliv tak stačí napsat ....
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
pokukuju po ocelových chromovaných 17" ráfkách,nejlépe Mangels a nikde nic.Nemáte někdo odkaz? Je to 5x127.Vypadá to,že teď frčí matná černá. :mad:
« Poslední změna: 21.04.2017 - 20:16:45 od Rob »


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
pokukuju po ocelových chromovaných 17" ráfkách,nejlépe Mangels a nikde nic.Nemáte někdo odkaz? Je to 5x127.Vypadá to,že teď frčí matná černá. :mad:

Tak si je stříkni..... není to nic těžkýho.... :-)  ](-: ](-: ](-: ](-:
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)


Offline Trewor

Kup takový co chceš, dej je opískovat nebo chemicky odlakovat pokud nejsou orezlý a nachromovat.
V Malešicích by měli být nějaký vyhlášení ale název si musíš najít.
Nebo za Říčanama je: http://www.metalizace.cz/metalizace.html
ale nevim jestli dělaj i chrom.
Chromová barva je na ráfky blbost. Nic to nevydrží.
Top Gear (Jon Bentley) o 8G Galantu: It´s a nice car for a nice people.
1999 8G Galant kombi V6 AT LPG, 7G E88A AWD AWS shnilotina na díly, 6g Galant 4x4 kastle, 1994 Colt CA 1,3 a Fiat Ducato 2,8TD 4x4


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
On už vůbec je problém na 17" plechy narazit.