GalantWeb

Palubny pocitac

Offline Pistique

Zdravim vsetkych, zaujimalo by ma, ako je rieseny palubny pocitac u galanta VI...mam r.99 a rad by som to tam dostal...v servise mitsubishi mi povedali, ze ono to tam vlastne je, len to treba vyviest na displej a ze vraj take nieco je zabudovavane v originalnych autoradiach...no ze oni mi s tym nepomozu...
Neviete o tom niekto nieco viac? Kde je potom vlastne ovladanie toho a displej a tak...a ako by sa to dalo domontovat...
Mitsubishi Galant 2.4 GDI 99


Offline Drak

potřebuješ sehnat to , co je na obrázku, ale jestli to jde nahradit něčím jiným nevím
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Pistique

Ja len preto, ze ked si clovek popozera povedzme nemecke inzeraty, su tam galanty, kde pisu, ze maju palubny a fotka interieru je presne rovnaka ako vsetky nase europske galanty a nieje tam navyse ziadny displej... Tak preto neviem, kde to vlastne ukazuje...najradsej by som to dostal na displej digitalnych hodin a nejaky prepinac blizko volantu...
Nema z vas niekto v galante palubny pocitac?
Mitsubishi Galant 2.4 GDI 99


Offline Drak

To v inzeratech bude nejspíš klamna informace.
Displej v hodinach umí zobrazit jen 4 čisla (88:88)
Další možností je, že některé stupně výbavy maji ukazatel ujetých km a dení počítadlo zobrazene na displeji tachometru. V tomto případě je možnost zobrazení udajů na tomto displeji a ovladání je na origo radiu jako u ostatních modelů mitsubishi
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Kublajchán

  • VIP Group
  • ****
    • Příspěvků: 232
Já mám řešení pro všechny co nemaj v galantech palubní počítač ! Mám totiž jeden doma a protože už galanta nemám rád ho nabídnu k prodeji. Přikládám foto.
(Galant VI 2.0i - in memoriam)
Škoda Fabia RS 2004


Offline Drak

to je pěknej muzejní kousek :-)
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Kublajchán

  • VIP Group
  • ****
    • Příspěvků: 232
Když budeš chtít, najdu k němu i monitor "merkur"
P.S. samozřejmě že počítač je vč. magneťáku....    to dá rozum.
(Galant VI 2.0i - in memoriam)
Škoda Fabia RS 2004


Offline Drak

máš k tomu kazetopáskovou paměť SM602? :-D
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Kublajchán

  • VIP Group
  • ****
    • Příspěvků: 232
čéče nevim jestli je to přesně SM602, nicméně mám na kazetě šachy, takže v koloně můžeš pařit i gamesi. Jediný co my chybí je tiskárna Robotron, takže si nemůžeš "tripdata" vytisknout...
(Galant VI 2.0i - in memoriam)
Škoda Fabia RS 2004


Offline BAD

to je pěknej muzejní kousek :-)
to jto to už dnešní mladý nepamatujou  -_- jak já ho chtěl a nebo atari 800 xl s turbem 2000  :big grin:
BMW 745i, V8, 332 PS


Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web
wow česká obdoba mýho bývalýho ZX Spectrum+. Myslim že i mobil má dnes větší výkon.


Offline Kublajchán

  • VIP Group
  • ****
    • Příspěvků: 232
No ale v mobilu nemáš kazeťák.... !!!
(Galant VI 2.0i - in memoriam)
Škoda Fabia RS 2004


Offline Drak

No ale v mobilu nemáš kazeťák.... !!!
to bych neříkal nahlas, nebo ho tam nějakej iniciativní číňan dobastli a bude prodavat  -_-
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline jirka

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 442
to jto to už dnešní mladý nepamatujou  -_- jak já ho chtěl a nebo atari 800 xl s turbem 2000  :big grin:

Stařeček se nám ozval  :mellow: tak dnešní mladí  :laugh:
(Galant 99'-2,0 prodán)
Honda Accord 2,0 i-VTEC,114 kw


Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web

Offline GooGoo

  • .
  • Full Member
  • ***
    • Příspěvků: 79
  • Galant 2.0i Sport Edition
tak zpet k palubnimu PC :-) zrovna to ted resim, potrebujes vedet jen dve veci:
1. zjistit jaký je poměr mezi pulsy z cidla rychlosti prevodovky a
otocenim kola..tedy kolik pulsu probehne na jednu otacku kola..
2. zjistit koli vstrikne paliva za 1 sekundu,.. melo by se to pohybovat v jednotkach mililitru za sekundu..

Pak uz jen 2500kc a je PC jak vysity...


Offline Drak

Pulzy bude asi nejlepší změřit. Zatím se je nikde nenašel a ohledně množství paliva to bude problém, protožr se mění tlak  v liště v závislosti na podtlaku v sání.

k tomu měření pulzů. asi nejlepší je to změřit podle obrázku a oráčet kolem :-)
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline GooGoo

  • .
  • Full Member
  • ***
    • Příspěvků: 79
  • Galant 2.0i Sport Edition
No super! první krůček :-)
Ted uz jen ty vstriky.... Vstrik je pokazde otevren stejnou dobu a meni se jen tlak paliva? Tak ze treba pri plnym plynu protece tryskou za stejnou dobu otevření třeba 5x vic paliva??


Offline xor

  • Pisatel
  • ****
    • Příspěvků: 226
No super! první krůček :-)
Ted uz jen ty vstriky.... Vstrik je pokazde otevren stejnou dobu a meni se jen tlak paliva? Tak ze treba pri plnym plynu protece tryskou za stejnou dobu otevření třeba 5x vic paliva??

Presne naopak, tlak je porad stejnej a meni se delka otevreni. Jinak jednoduchy pocitac si je mozny postavit http://www.aktivematrix.com/forum/viewtopic.php?t=152&postdays=0&postorder=asc&&start=0&sid=3029160b3b9dcf98f5719d8e582fe170
http://mitglied.lycos.de/joebee/mutlogger.html
Galant 1,8 85kW r.95


Offline Drak

Tlak se mění podle podlaku. Na volnoběh je regulator tlaku na 342 kPa a po zvýšení otáček klesne na 265 kPa a jednotka počítá s těmito hodnotami. Jinak je to tak jak psal xor.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)