GalantWeb

Palubny pocitac

Offline tombik

Aha, huste. Tak pak napis jak jsi s tim spokojeny. Ja si to fakt asi nelajznu. BTW hlasi to aktualni spotrebu? Nejak rozume? Dalo by se s tim asi zdokonalit "Kung-fu lehké nohy" :D


Offline Pistique

Jasne, napisem...
Len sa to musi nakalibrovat presne na zaklade zopar koeficientov, tak s tym treba nejaky cas jazdit. Mimochodom pisal som jednemu chlapovi, co ma o tom video na youtube, aby poslal par koeficientov, ktore ma uz odskusane, tak sa uvidi, ci a co odpise.

A hlasi to: presny datum a cas, aktualne el. napatie, ak mas k tomu aj senzory teploty, tak in/out temp., presne otacky, rychlost, priemernu rychlost (s casom statia pocas behu motora, iba pocas pohybu), aktualnu spotrebu, priemernu spotrebu (celkovu, na jednotlivej jazde, za sucet jazd), cenu za prejdenu vzdialenost, cenu za km..., stav paliva v nadrzi, dojazd na zostatok paliva pri okamzitej spotrebe, priemernej spotrebe..., najazdene km, najazdeny cas;
* ma oznamovacie funkcie (zvukovy signal) - pri prekroceni nastavenej rychlosti, nastavenych otacok, paliva...
* ma sportove funkcie: meria cas zrychlenia (na signal alebo od pohnutia) na nastavenu rychlost (napr. z 0 na 160 km/h), meria cas, kedy clovek dosiahne nejaku vzdialenost (napr. z 0 na 1500 m)
* ma pamat, ktora drzi aj po odpojeni baterky alebo zariadenia min. 10 rokov... zaznamenava tam poslednych 80 jazd a ich vsetky parametre (spotreby, datumy, casy, cas zacatia cesty, vzdialenosti, naklady, priemerne hodnoty, max. dosiahnute hodnoty - napr. max. rychlost...)

Proste funkcii, ktore aj tak bezny clovek vsetky nevyuzije a to som aj tak vsetko este neuviedol. Samozrejme vsetko sa da resetovat a na dosiahnutie najspolahlivejsich vysledkov treba cely PC co najpresnejsie nakalibrovat (je nato prehladne SET UP menu)...tak snad sa mi to do konca roku podari. Vyrobca udava, ze svojpomocne to vyzaduje najazdit a spracovat hodnoty za asi 1000 km...a presnost pri vacsine hodnot s toleranciou 1%, nadrz max. do 10% (cize ked zacne svietit rezerva, to je asi este 10 l, tak presnost 10% = plus minus 1l - to musi stacit).

Tak verim, ze bude vsetko OK a bude pracovat ako ma a robit mi radost  :mellow: :mellow: :mellow:
Mitsubishi Galant 2.4 GDI 99


Offline tombik

Zni to zajimave, akorat ta montaz a kalibrace je neprijemnost. Skoda ze to proste nejde pripojit na konektor diagnostiky a konec, To by se mi libilo....No skoda ze jsi ze slovenska, taky bych ho zvazil na svuj rocnik 92. Cokoli co by mi umoznilo kontrolovat a tlacit dolu spotrebu by me potesilo ;)