GalantWeb

Klima - nefouká studený vzduch v létě

Offline morfes

Ahoj chlapi.
Tak jelikož se blíží (snad) parné dny, tak bych chtěl opět řešit svoji klimošku v autě, kterou jsem nedořešil minulé léto. V zimě je vše v pohodě (když má foukat teplý vzduch), ale jakmile v létě chci, aby foukal studený vzduch, jediné co fouká je vzduch o teplotě tak okolo 22st. prostě teplej, že se člověk potí a je mu příjemnější mít otevřený okénko, což na dálnici není zrovna výhra!

Co jsem vypozoroval:

1. Pokud auto vyjede za studena do prvního zastavení to funguje (nemusí se nutně vypnout motor), po opětovném rozjetí fouká už teplý vzduch. Celkem nepříjemné, v létě na slunci u vody ten motor tak nevychladne, že.

2. Delší doba jak hodina znamená, že nastane bod č. 1. i bez podmínek v něm uvedených...v autě se kvůli tomu nedá být.

3. Je lepší si otevřít okýnko.

4. Můžu teplotu nastavovat jak chci, ale prostě jediný co dostanu je teplý vzduch.

Co jsem zkusil řešit:

1. 2x se měnila náplň klimatizace bez efektu, kontrola v servisu na klimatizace nebyla o nic plodnější (že prý by si to nechali týden).

2. Dva rozdílné servisy:
v jednom i s prací oprava 23k...když jsme si prohlíželi co všechno chtěj měnit, tka snad celou soustavu kromě trubek.
ve druhém už povídali něco o kompresoru, že po tom zastavení už se kompreser nedokáže znovu sepnout. Taky něco povídali o spojce kompresoru, ale to už si zase tak moc nepamatuju.

Ptám se, řešil někdo něco podobného? Máte někdo zkušenosti?

PS: Draku Tvoji OZ jsem četl a beru to jako jedno z řešení...počkáme ale jeslti někdo něco neví. Díky
« Poslední změna: 23.03.2009 - 14:39:17 od morfes »
Mitsubishi Galant 2.5 V6 24V - r.v. 2000, 120kW, Poděbrady - Střední Čechy


Offline Pepe

Jestli sepne spojka kompresoru to bys poznal na úbytku výkonu motoru . Je to slušný odběr,proto bych tu spojku vyzkoušel.   -_-
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Dragon-and-his-Mitsubishi

Já bych to viděl na kompresor.... Topí to, když to tomu naložíš třeba na 25stupňů? Jestli funguje klapka topení...
So yo have problem? That Don't Impress Me Much!!


Offline morfes

Jak jsem psal v zimě to topí o 106! V létě bohužel taky topí jako prd, ale v létě nechladí!
Dragone kompresor je zatím favorit.
Jak se dá poznat to sepnutí spojky?
Mitsubishi Galant 2.5 V6 24V - r.v. 2000, 120kW, Poděbrady - Střední Čechy


Offline Dragon-and-his-Mitsubishi

To morfes:
Jestli sepne spojka kompresoru to bys poznal na úbytku výkonu motoru . Je to slušný odběr,proto bych tu spojku vyzkoušel.   -_-

So yo have problem? That Don't Impress Me Much!!


Offline morfes

To morfes:


To sjem pochopil:)
 jen jsem to chtěl nějak upřesnit, nikdy mě nenapadlo se na to soustředit:)
O víkendu vyzkouším, mám auto doma...zatím díky chlapi a pak napíšu postřehy ^_^
Mitsubishi Galant 2.5 V6 24V - r.v. 2000, 120kW, Poděbrady - Střední Čechy


Offline morfes

Takže včera proběhla zkouška spojky...na pětku z rychlení ze 100km/h. Při zapnuté klimošce bych předjíždět auto nechtěl, to snad i 1,2htp jede rychleji -_-
No prostě se mi subjektivně zdálo, že bez tý zapnutý klimy to jede mnohem líp.

Jinak to vypadá, že se ta klima bude muset zkoušet až bude tak 25st. a víc, jestli mi rozumíte, aby to auto muselo zchladit hodně teplý vzduch na třeba 19st. Takže buď pojedu někam na Saharu nebo počkám na teplé počasí...teď se to neprojeví :angry:
už to vidím jak v létě budu muset jezdit s otevřeným oknem :anz: kdybych měl aspoň střešní ale nemám:(
Mitsubishi Galant 2.5 V6 24V - r.v. 2000, 120kW, Poděbrady - Střední Čechy


Offline Rafik

Že galant nejede se zapnutou klimou je normální. Ztrácí až 25% výkonu a spotřeba je taky vyšší.
Mitsubishi Galant 2,5 V6 4WD 4WS R.I.P.
Mitsubishi Galant 2,0 R.I.P.
VW Passat Highline 1,9TDi PD 6speed


Offline Pepe

 Asi ti uniklo chladivo ze systemu a zůstal jen olej, abys ji nezadřel . Jinak by měla kabinu  i zmrazit , když je naplněná . Dnes maj i pneuservisy přístroje na kontrolu a naplnění klimy .  -_-
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline morfes

Jak jsem psal....náplň byla plněná 2x a bez efektu:(
Mitsubishi Galant 2.5 V6 24V - r.v. 2000, 120kW, Poděbrady - Střední Čechy


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
Jak jsem psal....náplň byla plněná 2x a bez efektu:(

 Napadla mě nějaká klapka nebo co ... ale byl to jen záblesk třeba se někde něco nehne a nepustí to studený ven... co trubky od kompresoru jak vypadaj teplý studený...?
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
Že galant nejede se zapnutou klimou je normální. Ztrácí až 25% výkonu a spotřeba je taky vyšší.


Co to...??? 25 % ??? To snad ne proboha...,,
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)


Offline Dragon-and-his-Mitsubishi


Co to...??? 25 % ??? To snad ne proboha...,,

Tak 10%, těch 25% je nakrmenejch zle... tak možná že by to šlo s pohonem 4x4 s diferenciálem v pérdeli...
So yo have problem? That Don't Impress Me Much!!


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
Tak 10%, těch 25% je nakrmenejch zle... tak možná že by to šlo s pohonem 4x4 s diferenciálem v pérdeli...


No mě se to zdálo nějak moc...
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)


Offline morfes

Napadla mě nějaká klapka nebo co ... ale byl to jen záblesk třeba se někde něco nehne a nepustí to studený ven... co trubky od kompresoru jak vypadaj teplý studený...?

Když jsem to měl v klimaservisu tak prohmatával všechno co se dalo a říkal, že takhle to je v pořádku :(
Mitsubishi Galant 2.5 V6 24V - r.v. 2000, 120kW, Poděbrady - Střední Čechy


Offline ada4

A co klapky teplýho / studenýho vzduchu? To spíš vypadá, že ti to fouká pořád teplej vzduch z radiátoru. Prasklý lanko klapky? Nebo zaspiněněj výparník?
1995 Galant 2.0 V6-24


Offline Pepe

Není vydřené ozub. kolo ovladače luftu u klimy ??
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Pepe

Jak jsem psal....náplň byla plněná 2x a bez efektu:(
Čus Morfe, letošní dovolenou jsem projel republiku bez klimy !!!
 1) Po zkoušce tlaku v potrubí .....O.K.   ale v kabině TEPLO . Jedině otevřít okna.
 2) Po vychladnutí motoru nebo po věčší přestávce klima chladila .
3)  vypozoroval jsem malé výpadky tlaku posilovače řízení.
 Tak jsem vlezl pod afto a hle - volná kladka klimy a posilovače . Tak zítra lezu do afta a šteluju
řemeny ,kurňa . Jestli jsi vyřešil svoji klimu napiš . -_- :undecided: :undecided: :angry:
 
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline morfes

Tak klima vyřešena:)
doma se mi válí ochozená spojka kompresoru (nebo čehosi takového)...dali tam novou a tradááá :-D
Cena spojky 7000 Kč + nějaká ta práce...no ale musel jsem čekat týden až jim přijde :anz: ale bez ty klimy by to bylo peklo vid pepe :angry:

celkově bylo auto 1,5 měsíce v servisu. Naštěstí jsem byl skoro celou dobu v usa, kde jsem porovnával a zkoušel bratrova americkýho galanta 2002, 2,4L  s čtyřrychlostním automatem. Docela zajímavé srovnání...
Mitsubishi Galant 2.5 V6 24V - r.v. 2000, 120kW, Poděbrady - Střední Čechy