GalantWeb

18" kola

Offline Dragon-and-his-Mitsubishi

No, moje černo stříbrný važí víc než dvojnásobek kovaných... ted sem sehnal za slušný peníz 17" Rota Subzero, jedno má 7,8kg... Zkusím je, jaký to bude..:-)
So yo have problem? That Don't Impress Me Much!!


Offline blazen

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 1301
Já teda nevim, ale už mi připadá docela zcestný, neustále někomu vyprávět jak mu větší ráfky sežerou výkon... Pokud se zachová celkovej průměr kola, tak žádnej výkon neuberou... Pokud nebereme v úvahu váhu ráfku...

protože ono to tak ve výsledku je..
a váhově půjdeš přes originály a dost..velké gumy sou těžké.. na GTECH a rozdíl 2" byl rozdíl na 400m 0,5s což je dost.. a mimochodem,...jak chceš zachovat průměr s 18" kolama k originálu  :D to nejde ani se 17" ted mám doma 17x 9,5" to kolo s gumou je problém unést  :D

taky budeš mít asi ty gumy širší 195tky na 18" musej vypadat krutě


Offline Rafik

Nezáleží taky náhodou na šířce gumy??  A já mám 17" AEZ, které jsou docela těžké... Vyšší spotřebu nepozoruju, ale malinko línější to určitě je..
Mitsubishi Galant 2,5 V6 4WD 4WS R.I.P.
Mitsubishi Galant 2,0 R.I.P.
VW Passat Highline 1,9TDi PD 6speed


Offline Rafik

A blázne, zachovat průměr tím, že dáš nižší gumu. Místo 195/65/15 dáš např 225/45/17 a průměr je stejný nebo podobný. Jsou na to tabulky a tam si to přesně vyčteš.
Mitsubishi Galant 2,5 V6 4WD 4WS R.I.P.
Mitsubishi Galant 2,0 R.I.P.
VW Passat Highline 1,9TDi PD 6speed


Offline morfes

Já teda nejsem nějaký expert jako blazen, ale moje originaly 15" mají stejný průměr jako moje 17". Kdybys je dal vedle sebe (což taky dělám, když přezouvám), tak to vidíš na první pohled. Asi mám špatný voko  :(
Jde o to že gumy co jsou na origoš 15" jsou fakt vysoký, ale na origo 17" jsou vcelku nízký...nebo teda já jsem si tam dal nižší.
a propo: Benytrans zřejmě nemyslel výkon na sprintu, ale výkon který normální smrtelník pozná (či-li nic tak krutě pomalýho)...
« Poslední změna: 07.08.2009 - 20:26:06 od morfes »
Mitsubishi Galant 2.5 V6 24V - r.v. 2000, 120kW, Poděbrady - Střední Čechy


Offline Dragon-and-his-Mitsubishi

Rafik - ta 17" guma nikdy nebude mít přesně stejnej obvod jako originál... Ikdyž máš tabulky, mam to vyzkoušený....  Čím větší kolo (i při zachování přenosu rozměru čili 195/65 15" na 215/45 17"), tím větší obvod... V tomhle má blázen pravdu, pořádný kola se stejnou váhou 15"->17" je problém sehnat, a když už seženeš, jsou to značky jako OZ Super/Ultra leggera, Rota, Tenzo atd... čili přes 6000,- za kolo... někdy i víc.. pokud koupíš levnější s nižší hmotností, garantuju ti, že budou jak máslo...
So yo have problem? That Don't Impress Me Much!!


Offline Lades

A blázne, zachovat průměr tím, že dáš nižší gumu. Místo 195/65/15 dáš např 225/45/17 a průměr je stejný nebo podobný. Jsou na to tabulky a tam si to přesně vyčteš.
blezen asi obouva na 17"kola rozmer 215/65  -_- pak to mazna i trochu drhne a nejede co???
Galant 98' 2.5 V6 AT kombi


Offline Dragon-and-his-Mitsubishi

Offroad WTF...:-D :D :D :D :D
So yo have problem? That Don't Impress Me Much!!


Offline blazen

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 1301
nšmáš šanci srovnat průměr kola..měl sem předek 225/45 a zade 245 - 255/40 a kolo bylo o dooost větší..to bys tam musel dát tak 225/10  :D abys zachoval průměr a i na 300hp káře byl rozdíl poznat.. takže na těhhle galantech to bude poznat dost,.. můžu vám změřit průměr kola 215/45 a 245/40... ale opravdu to je o dost větší jak 195/60-65/15  :D
« Poslední změna: 08.08.2009 - 03:30:24 od blazen »


Offline blazen

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 1301
to lades...už jsi někdy měl doma větší kolo než 15"..já typuju, že ne  :D


Offline Lades

to lades...už jsi někdy měl doma větší kolo než 15"..já typuju, že ne  :D
se podivej do profilu a na fotky  nez napises zase nejaky moudro
Galant 98' 2.5 V6 AT kombi


Offline blazen

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 1301
nestuduju zdejší profily a obrázky galantů..  :D jen bych chtěl vidět ty 18" se kterýma to pojede stejně jak s 15tkama .. a 18" kolo musí vypadat s 215tkou asi trochu směšně  :D


Offline Benytrans

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 628
No nevím, ale běžně se prodávají 18´´ ráfky o šířce 7,5´´ což je na 215 gumu tak akorát, takže nevim proč by to mělo vypadat směšně...
Mitsubishi Galant  2,0l r.1992
Renault Scenic 1,6 16v 79kW r. 2000

Benytrans@seznam.cz
Milovice (u Nymburka)


Offline Rafik

Přesněji 7,5" je na 18" kola standart...
Mitsubishi Galant 2,5 V6 4WD 4WS R.I.P.
Mitsubishi Galant 2,0 R.I.P.
VW Passat Highline 1,9TDi PD 6speed


Offline Dragon-and-his-Mitsubishi

Přesněji 7,5" je na 18" kola standart...
Jsem netušil, že se dělají na kola standarty - protože celkem běžnej rozměr k sehnání u 17" je jak 7" tak i 7,5"...
A 18" se dělají jak 7" tak i 7,5", kupodivu až 10" a víc.....
 :-D
So yo have problem? That Don't Impress Me Much!!


Offline Rafik

Jsem netušil, že se dělají na kola standarty - protože celkem běžnej rozměr k sehnání u 17" je jak 7" tak i 7,5"...
A 18" se dělají jak 7" tak i 7,5", kupodivu až 10" a víc.....
 :-D

Jo ale když se podíváš na nějaké stránky, tak ve většině případů je u 18" kol šířka 7,5" (někdy 8"). Aspoň u těch, co se v Česku prodávaj nejvíc. AEZ apod.. nemluvím o nějakých lepších značkových...
Mitsubishi Galant 2,5 V6 4WD 4WS R.I.P.
Mitsubishi Galant 2,0 R.I.P.
VW Passat Highline 1,9TDi PD 6speed


Offline Dragon-and-his-Mitsubishi

No, zrovna AEZ bych nerekl, že se prodávají nejvíc... :-D
So yo have problem? That Don't Impress Me Much!!


Offline Rafik

U nás se podle mě prodávaj nejvíc takové supr kola RSW, se kterýma vjedeš do díry a můžeš vyhodit -_- AEZ jsem dal příklad, protože je hodně známá...
Mitsubishi Galant 2,5 V6 4WD 4WS R.I.P.
Mitsubishi Galant 2,0 R.I.P.
VW Passat Highline 1,9TDi PD 6speed


Offline blazen

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 1301
když se podíváš na auto co má 18tky a 215...pneu ze zadu..je to prostě k smíchu..ale to je fuk..je pravdou..že ty Alu u nás sou měkké jak papír.. viz allesiio atd.. už nikdy... ale měl sem borbet..a ty chvíli vydržely..ale i pakk..šli do kytek ..ted mám Azev A.. tak jsem zvědav..počítám pár děr a půjdou taky


Offline Dragon-and-his-Mitsubishi

No, dokud nekoupíš nějaký kovaný OZ racing, bo něco podobnýho, tak to je u všech stejný... Já nej kola, co sem zatim měl (nepočítám ty ROTA subzero, co jsem jeste netestoval), tak byli origo Ronal na Mitsubishi Galant 2.5v6 Sportedition (žralok) ty vícepaprsky, ale ne kytičky...
So yo have problem? That Don't Impress Me Much!!