GalantWeb

E85 kit

Offline Rafik

Jezdíte někdo na 50/50 E85 s N95??? Tady je řešení, jak jezdit na 100% ethanol. U nás za přestavbu 4válcového motoru chtějí okolo 6tisíc. Já osobně mám na E85/N95 najeto 4tisíce km a jsem spokojený. Takže bych si chtěl pořídit jednotku, která umožní jezdit na čistý E85. I s poštovným to vychází do 3tisíc a při koupi 10 těchto sad by byla cena 2200,-. Tak popřemýšlejte a kdyžtak se domluvíme.

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/4-cylinder-flexfuel-E85-bio-ethanol-conversion-kit-_W0QQcmdZViewItemQQhashZitem1c066c8a74QQitemZ120366860916QQptZLHQ5fDefaultDomainQ5f100
Mitsubishi Galant 2,5 V6 4WD 4WS R.I.P.
Mitsubishi Galant 2,0 R.I.P.
VW Passat Highline 1,9TDi PD 6speed


Offline Misak

Jednak je to na 4 cylinder, takze jsem ze hry. A pak mam docela strach o vnitrnosti motoru kdyz bude polykat ethanol. nejak mi uspora par korun na litru neladi s generalkou sestivalce.
Takze dokud me nekdo padne nepresvedci, ze to palivo soucastkam v motoru nemuze uskodit, budu se drzet v povzdali. To radsi lpg
Mitsubishi Galant 1997 2.5 V6 24V 163HP AT


Mitsubishi Galant 1994 2.0 16V (prodano) & Mitsubishi Galant 1994 2.0 V6 24V (RIP)


Offline Rafik

celkem dobře to rozebírá Evoman na mitsuslubu, tak si tak můžeš počíst. Motoru to škodit nemá, od toho je ta jednotka, která upraví vstřikování. On osobně to lije do EVA i Colta už delší dobu.
Mitsubishi Galant 2,5 V6 4WD 4WS R.I.P.
Mitsubishi Galant 2,0 R.I.P.
VW Passat Highline 1,9TDi PD 6speed


Offline Pepe

Jednak je to na 4 cylinder, takze jsem ze hry. A pak mam docela strach o vnitrnosti motoru kdyz bude polykat ethanol. nejak mi uspora par korun na litru neladi s generalkou sestivalce.
Takze dokud me nekdo padne nepresvedci, ze to palivo soucastkam v motoru nemuze uskodit, budu se drzet v povzdali. To radsi lpg
Žádné problémy po natankování E85 a též LPG pro 6ti válec - ba jo, jen než se zahřeje motor na 30 stupňu C .Trochu se to zakuckává , ale za tepla - nutno vyzkoušet . Ethanol není korozivní jako methanol, ten totiž vše rozežírá a vše koroduje . Je to o 7 korun levnější a motor jde lépe do otáček , čistí sání a válce od spalin ......  Na směs 50/50 jezdím 2. sezonu a k tomu ještě LPG. :mellow:
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline rbshooter

Taky jezdím na ethanol  už 2 roky   mam na tom asi  50 tis  jak na 6 válcu tak na 4 válcu klidně vás nechám rozebrat celej motor  a nic nenajdete 

Problem 
tento konverzní kit  je další aktivní prvnek mezi  ECU a tryskou  a  jelikož si ecu  hlídá dobu vstřiku a  i odpor civky  a ostatní. Nepodařilo se mi  konverzní kit nikdy rozchodit tak aby  auto jelo a nesvítil Check Engine a to i na lanceru 91 rok  auto jelo  běželo ale co když neco vyplivne   a nepoznám co svítí  za eror
Udělat něco blbuvzdorného je docela nemožné protože BLBCI jsou strašně vynalézaví.


Offline Pepe

Někdy se při jízdě na LPG rozsvítí check engine , přepnu na benzin a problém zmizí . Na 50% Ethanol jednotka EFI stíhá vše . No problem .  Natočil jsem EvoScanem charakteristiky motoru na tuto směs a též na LPG . Až tyto soubory najdu v laptopu , tak je dám sem na forum k dispozici . -_-
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline morfes

Kde se dá tankovat E85? Dá se pak jezdit i na normální N95?
Mitsubishi Galant 2.5 V6 24V - r.v. 2000, 120kW, Poděbrady - Střední Čechy


Offline Rafik

E85 se dá tankovat tam, kde ho prodávají :-) nevím kde v Praze, v Ostravě mám dvě pumpy, kde to tankuju. Normálně samozřejmě můžeš tankovat i N95.
Mitsubishi Galant 2,5 V6 4WD 4WS R.I.P.
Mitsubishi Galant 2,0 R.I.P.
VW Passat Highline 1,9TDi PD 6speed


Offline morfes

Právě že mi šlo o to pokrytí  -_-
Mitsubishi Galant 2.5 V6 24V - r.v. 2000, 120kW, Poděbrady - Střední Čechy



Offline rbshooter

pepe  ty mas  evo scan  ? šlo by někdy  natočit mojiho galiho ?
Udělat něco blbuvzdorného je docela nemožné protože BLBCI jsou strašně vynalézaví.


Offline Drak

Někdy se při jízdě na LPG rozsvítí check engine , přepnu na benzin a problém zmizí . Na 50% Ethanol jednotka EFI stíhá vše . No problem .  Natočil jsem EvoScanem charakteristiky motoru na tuto směs a též na LPG . Až tyto soubory najdu v laptopu , tak je dám sem na forum k dispozici . -_-

jestli je najdeš, tak se na ně taky kouknu. :)
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Rafik

Dnes jsem tankoval za 24,50 :-) Krásný pocit, když vedle na Benzině N95 za 35,90 :mellow:
Mitsubishi Galant 2,5 V6 4WD 4WS R.I.P.
Mitsubishi Galant 2,0 R.I.P.
VW Passat Highline 1,9TDi PD 6speed


Offline morfes

no ty brďo! Nějaké typy a doporučení, kde nechat namontovat do mojí V6? :)
Mitsubishi Galant 2.5 V6 24V - r.v. 2000, 120kW, Poděbrady - Střední Čechy


Offline Rafik

No nedodal jsem, že to pančuju 50/50 s N95 :laugh: Ale i tak vychází litr pod 30,-Kč. Tankoval jsem 30litrů N95 a 33litrů E85 do plné nádrže. Jinak ten přestavbový kit si zvládneš namontovat sám, jen by to chtělo objednat v zahraničí. Já to taky zatím nemám, sám jen pro sebe se mi to kupovat nechce..
Mitsubishi Galant 2,5 V6 4WD 4WS R.I.P.
Mitsubishi Galant 2,0 R.I.P.
VW Passat Highline 1,9TDi PD 6speed


Offline Pepe

Něco málo :WBO2 je sejmuto při LPG, ostatní data jsou na směs  50/50 E85 a N95.
« Poslední změna: 20.04.2011 - 20:46:44 od pepe »
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Drak

a log soubor z evoscanu memáš ?
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline morfes

tak pokud by nás do toho šlo víc, tak bych se přidal - teda ještě si o tom chci přečíst nějaký věci, tak mě neberte za slovo - tak na 50% :)
Mitsubishi Galant 2.5 V6 24V - r.v. 2000, 120kW, Poděbrady - Střední Čechy


Offline trucker

  • Hero Member
  • *****
  • japonec nikoliv nakonec ale hned od začátku.....
    • mogulracingteam.ic.cz
hele já rovněž jezdím na ethanol (mimochodem všechny pumpy UNICORN ho mají) jezdím leckdy sotva 30:70 a paráda jen když je tam toho E víc tak svítí check engine a trochu to poškubává ale hlavně než se zahřeje, další věcí je že v zimě je to horší se startem, to třebas až na podruhé s pomocí plynu ale ten start platí i teď, před týdnem jsem bral nějakých 15 l benu a 40l ethanolu (nevěděl jsem kolik má nádrž takže místo plánovaných 30l sem vzal 40 :D ) jinak co mám odzkoušeno kdy to zvládá vcelku bez problémů tak je i poměr 40:60

jenom cena se oproti loňsku zdvihla...u nás stojí 26,90.....a mimochodem na unicorn jezdíme  i pro benál......

micinka to všechno vpohodě spapká nemám s unicornem problémy.....
IRSKO - toť nyní domov můj :D
japonec nikoliv nakonec ale hned od začátku.....


Offline Pepe

Stejné postřehy a klid po cestách . Když už počítáme  : E85 má 15% benzinu a N95 má 5% ethanolu , tak na jaké palivo jezdíme ? :undecided:
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001