GalantWeb

Startování

Offline Berzelius

Zdar lidi, jen píšu moji skušenost s problémem startování u 2.0 100kw 96-....

Po otočení klíčku do startovací polohy jen cvaklo relé na odpojení některých přístrojů (rádio,hodiny atd) a nic ani žáden jiný zvuk. Taky záleželo kdo to startoval např. já..tak napotřetí..jak kdy nastartoval..mechoš co mi na autě dělal..třeba až po patnácté..po měření zjištěno že do startéru buď napětí jde nebo nejde..a startovací relé tam podle mýho není..nakonec jsem to nastartoval skoro pokaždý když sem víc zatlačil na klíček..kompletně rozděláno...Airbag,volant,plastovej kruh na airbag,plasty,páčky,civka od imobilizéru..odřezané těleso zámku volantu...odšroubená samotná spínačka..rozdělaná spínačka...vydřený kontakty..vychozený plastový pouzdro na spínačce od hřídelky co spojuje mechanizmus zámku a spínačku....koupil sem fungl novou spínačku a teď to startuje sotva se dotknu startovací polohy



Offline Miwi

Ať nezakládám nové téma:
Po těch mrazech přijdu k autu, s nabitou baterií, zapojím, zkusím startnout a nic.Všecno svítí jak má, při startování je slyšet "hučení" elektřiny,  ale starter se ani nepohne. Mohlo něco zamrznout, teď je tady přes den 0. Nebo něco odešlo?
Díky za každou radu.


Offline Drak

nejspíš bude startér zralý na repas nebo aspon vyčištění.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Miwi

Starér je zrepasovaný,ale objevil se ještě jeden problém:
při sepnutí klíčku nejde spínací proud do starteru(ten slabší kabel),všechny kontrolky svítí,pojistky v motoru OK.Jen hučí zřejmě čerpadlo v nádrži.
Kde může být chyba?
Díky za rady.
MW


Offline Drak

pak už jen spínačka nebo přerušený kabel. Zkus proměřit jesstli je napětí na konci kabelu u startéru když otočíš klíčky na startovaní.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Berzelius

Miwi..třeba to máš podobný jak já..taky všechno svítilo OK..a jak sem chtěl startovat tak jen sem slyšel jak cvaklo rele co odpojuje panel klimy,rádio a pod...a chvili jak řikaš bzučelo čerpadlo.Ale starter ani nezašramotil :anz:


Offline Pepe

Miwi, měnil jsi cívku ?  Zkoušel jsi starter zapojit nakrátko s odbočkou na cívku ?
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Miwi

Vyřešeno, byl to nalomený kabel, no není se co divit,za ty roky.
Díky všem za tipy.


Offline Miwi

A ještě jeden dotaz:
jak a kde se dá změřit alternátor, teda jestli správně dobíjí?
Díky.


Offline Drak

orientačně se dá změřit običejným voltmetrem, při nastartovaném motoru musíš na svorkách u baterku naměřít cca 13,6 - 14,1 voltu a to i když zapneš všechny možný spotřebiče jako světla, topení na plno a rozmrazování okna. Potom ještě zkus to samé při různých otáčkách motoru.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)