GalantWeb

nepravidelný chod motora

Offline Zoldi

  • Newbie
  • *
    • Příspěvků: 10
Mám Galanta r.1990 2,0i 4G63 SOHC. Pri štartovaní a až po dosiahnutí prevádzkovej teploty beží fajn, ale potom ako keby sa zbláznil. nereaguje na plyn, otáčkomer skáče hore dolu, sem-tam aj zhasne motor a niet boha naštartova


Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web
no asi to bude nějaký čidlo, zkoušel jsi diagnostiku?


Offline Coven

  • Newbie
  • *
    • Příspěvků: 5
    • http://
Nazdar...ja som mal podobny problem - vymenil som svieckove kable (boli prerazene) a islo to ovela lepsie - mal som okrem toho este vadny "knocksensor" (4G63 GTi) a ked som vymenil ten tak to uz bolo bezvadne
Mitsubishi Galant GTi '88


Offline Zoldi

  • Newbie
  • *
    • Příspěvků: 10
Citovat
Nazdar...ja som mal podobny problem - vymenil som svieckove kable (boli prerazene) a islo to ovela lepsie - mal som okrem toho este vadny "knocksensor" (4G63 GTi) a ked som vymenil ten tak to uz bolo bezvadne
Díki za radu, ale čo je to "knocksensor" ?


Offline Zoldi

  • Newbie
  • *
    • Příspěvků: 10
Citovat
no asi to bude nějaký čidlo, zkoušel jsi diagnostiku?
Myslíš diagnostiku v servise?


Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web

Offline Zoldi

  • Newbie
  • *
    • Příspěvků: 10
Citovat
jo tu
Som trošku ďaleko od Vás (roh SR pri hranici s UA,HU)


Offline Coven

  • Newbie
  • *
    • Příspěvků: 5
    • http://
Caf Zoldi...knocksenzor meria detonacie v motore, pokial viem tak ho maju GTicka a VR4ky. Zevraj americke GTicka ho nemaju a neviem ci ho obycajny 2.0 i ma mat, takze mozno si s tym nemusis robit starosti. Kazdopadne skontroluj tie svieckove kable
Mitsubishi Galant GTi '88


Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web
to na Slovensku není servis Mitsubishi?
ono takhle se to blbě posuzuje, můžou to být čidla, nebo to přisává vzduch, zanesený a zapatlaný klapky atd............


Offline Zoldi

  • Newbie
  • *
    • Příspěvků: 10
Citovat
to na Slovensku není servis Mitsubishi?
ono takhle se to blbě posuzuje, můžou to být čidla, nebo to přisává vzduch, zanesený a zapatlaný klapky atd............
Určite sÚ, len na to som ešte nemyslel a okrem toho mám rád sám robi


Offline Zoldi

  • Newbie
  • *
    • Příspěvků: 10
Citovat
Caf Zoldi...knocksenzor meria detonacie v motore, pokial viem tak ho maju GTicka a VR4ky. Zevraj americke GTicka ho nemaju a neviem ci ho obycajny 2.0 i ma mat, takze mozno si s tym nemusis robit starosti. Kazdopadne skontroluj tie svieckove kable
V manuali som sa s tým nestretol. Tie káble sÚ ešte originál Mitsubishi, asi by ich trebalo aj tak vymeni


Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web
no já bych si od nich taky nenechal nic dělat, spíš jsem myslel že by tě nasměřovali. Ta diagnostika by měla vyloučit závady v elektrickém okruhu.

nebo skus za chodu různě poodpojovat některý čidla


Offline Coven

  • Newbie
  • *
    • Příspěvků: 5
    • http://
Citovat
V manuali som sa s tým nestretol. Tie káble sÚ ešte originál Mitsubishi, asi by ich trebalo aj tak vymeni
Mitsubishi Galant GTi '88


Offline fenek

  • Newbie
  • *
    • Příspěvků: 7
    • http://
ja mel driv 2.0 GTi DOHC a mel jsem podobny problem a to hned dvakrat. Jednou mi z niceho nic, zacal na desne kolisat volnobeh a vetsinou to bez pridani plynu vedlo ke shasnuti motoru, to tenkrat bylo prasklou nejakou (pod)tlakovou hadickou (cerna se zelenyma carkama), po zkraceni o prasklej kus to prestalo.
No a podruhe to uz bylo horsi, jednak kolisani, otacek a zhasinani, problikavani check engine, dokud byl motor studeny vse bylo ok, za horkeho pocasi motor skubal, za chladneho celkem v pohode. Pokud mi motor zhasnul a byl hodne zahratej, tak jsem nastartoval treba az za pul hodiny kdy trochl zchladnul. Filtry i svicky byly vemeneny, novy zapalovaci kable taky nepomohly, diagnostika taky nic konkretniho neukazala, jen jeden udaj (myslim ze teplota vody) byl divnej a kolisal. Dostal jsem tip na spatny cidlo teploty vody, ale jeste nez jsem ho nechal vymenit tak mi v jednom servise rekli, ze mam odpalenou ridici jednotku. Po oprave bylo vse ok.
Galant 2.5 V6 r98


Offline VMK

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 37
Po oprave coho, toho cidla ci riadiacej jednotky? So zhasinanim motora som mal tiez problemy ale vyriesilo sa to nejakym tym nastavenim(samozreme to nastavil mechanik z micu servisu)  :confused:  
Galant GTI-16V FWD sedan  r.v. pravdepodobne ´89


Offline VMK

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 37
Este jedna vec, s tymi hadickami som mal tiez problemy
Galant GTI-16V FWD sedan  r.v. pravdepodobne ´89


Offline fenek

  • Newbie
  • *
    • Příspěvků: 7
    • http://
Citovat
Po oprave coho, toho cidla ci riadiacej jednotky? So zhasinanim motora som mal tiez problemy ale vyriesilo sa to nejakym tym nastavenim(samozreme to nastavil mechanik z micu servisu)  :confused:
ridici jednotky...
Galant 2.5 V6 r98


Offline Zoldi

  • Newbie
  • *
    • Příspěvků: 10
Prezeral som všetky čídla, hadičky, nenašiel som žiadné problémy. Teraz som menil sviečky aj káble. Som zvedavý že čo bude. DÚfam že riadaca jednotka je O.K.!!! Ináč ko


Offline VMK

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 37
Ked si z okolia bratislavy tak sa ozvi na 0904638168 a mozno mam tu istu riadiacu jednotku a mozeme to skusit vymenit, ked mas samozrejme GTI, lebo mam dva typy ale iba na GTI
Galant GTI-16V FWD sedan  r.v. pravdepodobne ´89


Offline VMK

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 37
A daj si v profile plz podpis s typom auta
Galant GTI-16V FWD sedan  r.v. pravdepodobne ´89