GalantWeb

Vibrace

Offline Myšák 2.0

  • Newbie
  • *
    • Příspěvků: 1
Ahoj mám takový problém:při mírném brzdění mi začne vibrovat volant vibrace přechází do celýho auta ale prudším brzdění nejsou vibrace skoro žádné tento problém nastal ze dne na den mohlo by mít souvislost výměna předního spodního ramena toho zahnutého poraďte mi.Dík  


  • Host
Citovat
Ahoj mám takový problém:při mírném brzdění mi začne vibrovat volant vibrace přechází do celýho auta ale prudším brzdění nejsou vibrace skoro žádné tento problém nastal ze dne na den mohlo by mít souvislost výměna předního spodního ramena toho zahnutého poraďte mi.Dík
Tak to jsou z cela určitě zvlněný kotouče!
Mam bohužel to samí,stačí stará brzdovka a brzdit a brzdit a je to hned :huh:  


Kovy

  • Host
Tohle ďelá když brzdíš např. do křižovatky a zůstaneš stát na červenou.
Kotouče zůstali rozehřáté a v místě kde destičky svírají kotouč se neochlazují "takže se začínají vlnit"
 
řešení víc než jednoduché!  :omg:
Rozehřát kotouče znovu ale nezůstat potom stát na bzde.
Ideální místem je např. sjezd z dálnice.

Stalo se mi to taky. léčení jsem musel sice asi dvakrát opakovat ale jsou už v poho. Jedním z důvodů bylo i to že jsou poměrně sjeté, tudíž i méně stabilní.  


Offline Misak

Mel jsem taky vibrace, zkousenim jsem zjistil ze jde o zadni kola.
Nekdo psal na foru, ze mu to delal praskly zadni kotouc. Oba byly ok, ale v pravo bylo na prvni pohled jasny, ze kotouc je zohybany.
Oba sly na soustruh, lehce stocit zepredu i zezadu a zas pekne na auto. A lehce liznout desticky smirgl papirem (pokud je mate jako ja dost tlusty, jinak klidne vymenit za nove) abyste strhli pripadne vycnelky. Od teto chvile nejsou vibrace temer zadne. Jen drobounke chveni, ale to nejspise, protoze jsme je nestaceli prilis hluboko aby nepraskly, a taky jsme delali jen zadek, cumak jsme nechali.
Vyplati se je sundat i kdyz se nezdaji zohybane. Na vnitrni strane jsme totiz nasli ze byly jakoby vyrezle, zkratka byly do nich prohlubne. Kdo jste mel obcas kotouce venku, tak to urcite znate.
Hlavne klasicka pripominka. Prvnich asi 200km brzdit s lehkou nohou, jinak si kotouce zohybate sami a to uz se snad vyplati pak koupit nove.
A otazecka do diskuze. Jaka je tloustka zadnich novych kotoucu a jaka by mohla byt minimalni tloustka po stoceni. At si nerozbijem.........usta.
Mitsubishi Galant 1997 2.5 V6 24V 163HP AT


Mitsubishi Galant 1994 2.0 16V (prodano) & Mitsubishi Galant 1994 2.0 V6 24V (RIP)


Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web
dělá mě to teď něco podobnýho. Klepe to při brzdění ale jen z vysšších rychlostí (cca nad 100km/h) když jedu pomalu je klid. Obvykle stačí při tý vyšší rychlosti sešlápnout hodně pedál (zkrátka přibrzďování je šílený) a je to o poznání lepší. Taky plánuju nechat stáhnout zady a možná i předky (jsou cca 2 roky nový). Jen jsem se ještě nedokopal sehnat někoho kdo mě to udělá na počkání


Offline jirka

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 442
Stejný problém zmizel po výměně předních kotoučů /najeto asi 190000 km/, stočení zadních a výměna destiček /byly už zralé na výměnu/.
(Galant 99'-2,0 prodán)
Honda Accord 2,0 i-VTEC,114 kw


Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web
tak jsem koukal na ceny, celkem zajímavý skoky. Přední kotouče LUCAS 900, BREMBO 1400, ATE 1600. Přední mám ale celkem nový mají nalítáno 30tis. Co vim tak galoši celekm trpí na kroucení kotoučů, ale snad jsou v poho

Zadní jsem kupoval na vrakovišti. Asi začnu těma zadkama LUCAS 820 a ATE 1400. Asi půjdu do těch Lucasů, zadek přeci jenom není tak namáhaný a měly by být v poho. Teda určitě lepší než teď  -_-

Co se týče předků skusim je nejdřív změřit a možná stočit na soustruhu. Jinak půjdu asi do Bremba
« Poslední změna: 01.11.2006 - 15:26:36 od Begy »


Offline t.j.silence

Ja mám ten istý problém. Cítim to hlavne keď brzdím z vyššej rýchlosti. Napr. keď brzdím tak z 190km/h tak mám pocit ako keby sa mi už už išiel Galant rozpadnú
Mitsubishi Galant 2000 2,5L V6 24V 163HP


Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web
tak jsem přezul na zimní plechový 14" a sakra se to zlepšilo.
Je mi to celý nějak divný, elektrony byly vyvážený, za jízdy to neklepalo takže si nějak nedokážu dát dohromady smysluplný souvislosti. Nový přední kotouče asi stejně koupim ( i když ty starý  nemají moc nalítáno) ale co vím tak galoši trpí na kroucení kotoučů. Já s tím jezdím celkem svižně takže možná už dotaly na pr..el.


Offline EmKei

  • Full Member
  • ***
    • Příspěvků: 56
    • 3D Graphic & Design from Czech Republic
No zdravim me to brzdeni dela taky nejvic ale pri 90-60km/h proste to trepe celym autem jak prase.. samozrejme ze kdyz jedu rychlejc a zacnu brzdit taky.. zkousel sem to vylecit tim prebrzdenim a rozehratim .. myslel sem ze se to trosku spravilo ale nee porad nahouby..
http://www.cg-graphic.com
http://www.piratka.com
Mitsubishi Galant 2.4GDI GDS - r.v 1999, 110kW, Val.Meziříčí - Praha


Offline Kublajchán

  • VIP Group
  • ****
    • Příspěvků: 232
No zdravim me to brzdeni dela taky nejvic ale pri 90-60km/h proste to trepe celym autem jak prase.. samozrejme ze kdyz jedu rychlejc a zacnu brzdit taky.. zkousel sem to vylecit tim prebrzdenim a rozehratim .. myslel sem ze se to trosku spravilo ale nee porad nahouby..

Zkus si nechat stocit kotouce (jestli je jeste co) v autoservisu voboril mi je stocili za 4 kila, jinak je budes muset vymenit....
(Galant VI 2.0i - in memoriam)
Škoda Fabia RS 2004


Offline EmKei

  • Full Member
  • ***
    • Příspěvků: 56
    • 3D Graphic & Design from Czech Republic
jo to by slo.. nejsou nijak zvlast sjety jsou v pohode takze by stocit sly.. a kde ze ten autoservis najdu :-) sem v Praze ale jezdim na moravu do Val.Mezirici takze snad to bude nekde v okrese Vsetin nebo v Praze :-)
http://www.cg-graphic.com
http://www.piratka.com
Mitsubishi Galant 2.4GDI GDS - r.v 1999, 110kW, Val.Meziříčí - Praha


Offline Kublajchán

  • VIP Group
  • ****
    • Příspěvků: 232
jo to by slo.. nejsou nijak zvlast sjety jsou v pohode takze by stocit sly.. a kde ze ten autoservis najdu :-) sem v Praze ale jezdim na moravu do Val.Mezirici takze snad to bude nekde v okrese Vsetin nebo v Praze :-)

Kontakt je v odkazech, nebo na www.autovoboril.cz, jsou v praze na Průmyslový.
(Galant VI 2.0i - in memoriam)
Škoda Fabia RS 2004


Offline EmKei

  • Full Member
  • ***
    • Příspěvků: 56
    • 3D Graphic & Design from Czech Republic
super diky.. asik se tam zastavim a necham je vybrousit uvidim co to udela... lepsi je zkusit zbrousit a pak az menit :-)
http://www.cg-graphic.com
http://www.piratka.com
Mitsubishi Galant 2.4GDI GDS - r.v 1999, 110kW, Val.Meziříčí - Praha